משפחות מספרות

המלצות של משפחות בדיוק כמוכם שחיפשו ומצאו הכוונה ואוזן קשבת

נעמה היקרה, ברצוני להודות לך על הליווי המקצועי והנעים בסיוע בקבלת הכרה מביטוח לאומי עבור בני. הכרנו בקבוצת הורים עם תסמונת VCF ותסמונת ויליאמס שאת ארגנת והנחית בתל השומר. היו לי חששות רבים לגבי התהליך מול הביטוח הלאומי וליווי של איש מקצועי שמכיר את התסמונת ומכיר את הבן היה מאד משמעותי. עצם הגעתך איתנו לוועדה הרפואית תרמה לי מבחינת הורדת הלחץ בתהליך. גם בוועדה עצמה היה ברור שנוכחותך והתמצאותך בסעיפים הרלוונטיים הייתה מאד חשובה. מאחלת לך הצלחה רבה בליווי משפחות נוספות. תודה רבה.

מאמא לילד עם VCF

הגעתי ל"מקום משלי" לפני קצת יותר מחצי שנה. אבודה, עצובה, חסרת אונים, חסרת כיוון, מרגישה מחנק ורוצה לצרוח לעזרה. זה קרה אחרי שהבן שלי אובחן עם סכיזופרניה. מרגע האבחון,  התחלתי ללכת, יותר נכון לגלוש במדרון הבירוקרטיה, מדלת סגורה לדלת סגורה, מפנים אטומות ולאוזניים חירשות. וזה קרה אפילו שאני עובדת בתחום.

כי כשהמשבר הוא שלך, אתה מתנהג אחרת. אתה הופך לילד חסר אונים זקוק לבוגר שידאג לך.

ואז דיברתי פעם ראשונה עם נעמה. כבר בשיחה הראשונה נרגעתי וידעתי שעכשיו אני לא לבד. הנה, יש מישהי שמוכנה ללכת אתי יד ביד, ללוות, לתמוך, לדפוק על דלתות בירוקרטיה, למלא טפסים מסובכים, לבקש, לדרוש ולהיות זאת שמגינה עלינו ועל הזכויות שלנו. ובעיקר, להרגיע ולתת תקווה.

נעמה נמצאה שם כל הזמן, בטלפון, במייל, בוואטסאפ. היא שם. ואם היא בפגישה, אז היא חוזרת. תמיד.

בזכותה, קידמנו תהליכים, הגשנו טפסים, קידמנו תורים. וכל זה, בלי שאפסיד ימי עבודה ובלי לפחד שאם אני לא פנויה, אז אין מי  שידאג. כי מקום משלי דאג. כל הזמן. וגם כשביקשתי ללוות את בני לפגישות עם רופא, כדי שאני אוכל להיות בעבודה ולהיות בטוחה שבני בסדר ולא הולך לאיבוד, אז היא הייתה שם אתו.

"מקום משלי" הופכים לחברים ומשפחה בן רגע, חברים ומשפחה כאלה שעוזרים ונמצאים שם בכל רגע נתון, ורצים, מתקשרים, ממלאים טפסים ועושים כל מה שלמשפחה קשה לעשות ולעמוד בו ברגעי משבר.

אמא לבן עם סכיזופרניה

נעמה, שרון,

הגענו אליכן באחד הרגעים הקשים בחיינו. כואבים, המומים, פגועים מהמערכת ועם הרבה שאלות. ומעל לכל נחושים לעשות כל מה שאפשר למען בן משפחתנו המתמודד עם קושי עצום ורב.

כבר מהשיחה הטלפונית הרגשנו שמישהו מבין אותנו. כן, יודע את כל הפרטים על הביטוח הלאומי, הזכויות, האפשרויות ומה עושים מתי. אבל הרבה יותר מזה: מכיר מקרוב את מה שעובר עלינו, יכול להכיל, להיות שותף, ללכת איתנו קצת מהדרך הארוכה והמסובכת שבפנינו. בין המקצוענות שלך נעמה, הכרת כל פרטי הביטוח הלאומי, היכולת להרים טלפון לכל אחד, להשיג כל דבר ולהגיע לכל מקום, לבין הנעימות וההקשבה שלך שרון, היכולת להכיל בסבלנות אין קץ אותנו ואת בן משפחתנו המתמודד, הייתן לנו משענת ענקית וליווי חיוני מאין כמוהו בשלב קריטי בטיפול בבן משפחתנו. הגעתן לכל מקום שביקשנו, נפגשתן עם כל מי שהיה צריך, טיפלתן בכל בקשה וגחמה שלנו ולבסוף השגתן עבורנו את התוצאה הטובה ביותר האפשרית בביטוח הלאומי, בהמשך הטיפול בבן משפחתנו ובכלל.

שרון, נעמה, כשאני חושב על הדרך הארוכה הזו שאנחנו הולכים בה דמעות עולות בעיני. אני דומע על הקושי העצום הזה שלא ביקשנו לעצמנו, על מה שעברנו ועל מה שעוד צפוי לנו  אבל גם על הידיעה, הגילוי הזה, שאפשר עוד למצוא אנשים ונשים כמותכן שיודעות להירתם לאתגר הזה בכל כך הרבה רגישות, מקצועיות, אכפתיות ואהבה.

תודה לכן מכל הלב

התמודדות מול ביטוח לאומי

מאד קשה לי עם בירוקרטיה.

לולא העזרה של נעמה משלי הייתי מתייאש ולא מקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לי.

היא עשתה עבור משפחתנו הבדל עצום.  שווה כל שקל מבחינתי. ועזרה לי לשרוד את מסדרונות הזעם של ביטוח לאומי והרשויות השונות. וחוץ מזה היא גם אשה נחמדה.

ממליץ בחום על שירותי מקום משלי

רק טוב.

גיל קופטש

שלום שרון, נשמח להמליץ להורים וסבית וסבתות עליך. פגשנו אותך לפני שנתיים כשהנכדה שלנו שחולה בהפרעת אישיות הייתה במצב ממש לא טוב ולא ידענו איך לעזור לה. השיחות איתך מאד עזרו והרגעיו ולמדנו איך להתמודד ואיך להגיב מולה. היום ברוך השם היא מטופלת ובמצב טוב. אנחנו שמחים שהגענו אלייך והיית איתנו בתקופה הקשה ומודים לך מאד על העזרה. בעזרת השם תצליחי מאד בשותפות החדשה ותעזרי לעוד אנשים שצריכים.

סבא וסבתא - לנכדה עם הפרעת אישיות

הגענו אל נעמה ושרון כשחיפשנו מסגרת מתאימה לבנינו היקר והמיוחד, לאחר שנתקלנו בקשיים מצד בית הספר בו למד, וכמו כן גם היעדר הקשבה והבנה מצד גורמים בוועדת ההשמה בעירייה , נאלצנו להגיע לוועדת ערר במשרד החינוך.  הליווי של נעמה ושרון הקל עלינו את התהליך הקשה והמתיש מול המערכות שהתנהלו מולן, רווחה, חינוך, עירייה וכד׳, הסיוע שלהן מיקד אותנו , הראייה הרחבה והמערכתית שלהן הייתה חשובה מאוד וסייעה בסופו של דבר להצלחת התהליך , ומציאת המסגרת המתאימה ביותר עבור הנסיך שלנו . מעבר לכך זכינו בהקשבה, אכפתיות ושותפות לדרך , שלעיתים לא פשוטה לנו ההורים, חוזקנו מהביחד וקיבלנו תמיכה משמעותית ורוח גבית כשתש כוחינו להתמודד מול ״תחנות הרוח״

אנו מודים לכן שהייתן שם לצידנו , על ההכוונה, הכוח, הנחישות והשותפות לדרך. יישר כוח, ממליצה בחום על השירות שלכן לכול משפחה במצבי משבר או מעבר.

חיפוש מסגרת מתאימה במערכת החינוך

הגעתי אל מקום משלי בעקבות מצוקה גדולה שחוויתי עם החמרה במצבו הנפשי של אחי לאחר פטירת שני הורי. אחי נכנס לשני אשפוזים וחששתי מאוד לעצמאותו לאחר שיחרורו מבית החולים. מאחר שאני כמעט היחידה שקרובה לו הרגשתי שהצרכים שלו רבים (טכנים, בירוקרטיים, רפואיים, משק הבית )I ולא ידעתי איך אוכל לעזור לו במיוחד לאוור העובדה שכל המשא רק עלי. ומאחר שהוא תלוי בי. לשמחתי שמעתי עליכן מעובדת סוציאלית שמדריכה אותי מקקצועית. מהטלפון הראשון היתה תחושה שיש לי כתובת לשאלות, להתלבטויות, למקום עצות . ההתמסרות של השתיים והיחס האישי שקיבלתי יצרו בי תקווה שניתן להסתדר גם במצב הקשה של אחי ושלי. היתה לי בהחלט אוזן קשבת עם עצות פרקטיות. שרון ונעמה היו המשקל כנגד אטימות כל המערכות הסוציאליות והרפואיות. לאחר הטלפון הראשון היו עוד רבים. תמיד נעניתי או שחזרו אלי תוך זמן קצר. קיבלתי לווי ברוקרטי (צמוד ) ותמיכה רגשית לי. לעתים קרובות העדפתי ששרון ונעמה יתקשרו עם אחי המקרה הצורך ויחסכו לי מתחים. לאור כל הכתוב למעלה אני ממליצה בחום על השרות החם , המסור, העינייני והפרקטי שמקבלים מהן. ניכר שהשתיים מקצועיות ובעלות ניסיון.

עזרה במצוקה לאחר החמרה במצב נפשי

בקיץ 2018 באורח מפתיע ולחלוטין בלתי צפוי נכנסה ביתנו להתקפה של מאניה ובעקבותיה לדפרסיה. הרגשנו מבולבלים ואובדי עצה וחיפשנו מישהו שיוכל לכוון ולהדריך אותנו לגבי אפשרויות טיפול וסידורים בירוקרטים.

חברים המליצו על נעמה ושרון – "מקום משלי".

כבר בפגישת ההכרות  עם נעמה ושרון, הרגשנו שיש על מי לסמוך. התרשמנו מהמקצועיות, הלב הפתוח והגישה הפרקטית.

ואכן 6 חודשים מאוחר יותר אנחנו שמחים על הבחירה.

כל הנושא הבירוקרטי טופל במקצועיות ולשביעות רצוננו. כמו כן נעמה הינה מעורבת באופן פעיל בתהליך השיקום של ביתנו ותמיד זמינה לענות ולתאם כל דבר שנידרש.

אנחנו ממליצים בחום על נעמה ושרון מפני שברגעי קושי ובלבול זה מחמם את הלב ומקל על הנפש כשמישהו שמכיר את המערכת יכול להוביל ולהנחות בצורה מקצועית והרבה רגישות.

בתודה וברכה

ההורים

עזרה עם בירוקרטיה עקב מצב נפשי של הבת

נעמה ליוותה את הבן שלנו ואותנו ברגעים קריטיים של יציאה מאשפוז בשלוותה וקליטה מוצלחת שלו בקהילה. היא מקצועית ורגישה. הליווי עזר לנו ולבן שלנו הן ברמה האנושית והן ברמת העבודה מול הבירוקרטיה. היא אישה מופלאה, עדינה ומקסימה ואשת מקצוע סופר מקצועית.

הורים - יציאה מאשפוז בשלוותה

אחותי היתה מאושפזת בשלוותה, והגענו לשרון ונעמה על מנת לקבל עזרה בפן הבירוקרטי מול סל שיקום. מהרגע שפגשתי אותם הבנתי שזה הרבה יותר מעזרה בירוקרטית. שרון ליוותה אותי ואת אחותי בכל האתגרים והקשיים שהיו לנו גם בבית חולים וגם לאחר מכן בתקופת השיקום של אחותי. היא היתה בשבילנו בשעות הקטנות של הלילה, לתמיכה רגשית, יעוץ, ועזרה פרקטית טלפונית ופנים מול פנים. תמיד זמינה ומסורה מאוד. לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיה. עד היום "מקום משלי" הוא בית ומשפחה בשבילנו.

עזרה בפן הבירוקרטי - אשפוז בשלוותא

הורי בגיל 90 ו95 גרים לבדם בדירתם ותפקדו עצמאית עד לאחרונה. בעקבות הרעה במצב הבריאותי חפשנו גורם מקצועי שילווה אותנו ( ידריך , ינחה ויסייע בהליכים הנדרשים) בהתמודדות עם המצב החדש ובמתן פתרונות לסיוע להורי , בין היתר בשכנועם לקבל עזרה בתפקודם השוטף בחיי היומיום, נושא שהם מתנגדים לו , אינם מוכנים שאדם זר כלשונם יחיה איתם בבית . הגענו אל מקום משלי, בעקבות היכרות של בננו ( העוסק בעריכת דין ) עם נעמה ומקום משלי. כבר בפגישה הראשונה עם נעמה חשנו אשתי ואנוכי כי מצאנו מישהי כלבבנו , נעימה ונמרצת , אסרטיבית ומקצועית , המבינה את המצב בו אנו נמצאים ויש ביכולתה לסייע בידנו ובידי הורינו. הבנו שנעמה תוכל לסייע בהליכים הבירוקרטיים , בהנחייתנו כיצד לפעול במציאות החדשה וביכולת שלה ליצור קשר אישי ויחסי אמון עם הורי. נעמה מלווה אותנו זה מספר חודשים ואנו מרוצים מאוד. נעמה זמינה לכל שאלה ולכל בעיה שמתעוררת, נכונה לבדוק ולברר מול הגורמים השונים ככל שנדרש , נכונה להגיע בכל עת לפגישה בכל מקום ( הורי גרים באזור חיפה), מלווה אותנו בשוטף כאחת מהמשפחה. אנחנו , כמי שביום בהיר אחד נחשפנו לבעיה של הורים קשישים שנדרש טיפול שלנו בהם , ללא הכנה וידע מוקדם , מרגישים כי נעמה מסייעת בידנו לצלוח תקופה זו וסבורים כי נכון עשינו בהתקשרותנו איתה ועם מקום משלי!

עזרה להורים מבוגרים

הגענו למקום משלי כדי לקבל סיוע בהגשת תביעת נכות לביטוח לאומי בגין ילדינו.

מצאנו אצל נעמה ושרון אוזן קשבת ונכונות מעל ומעבר לסייע לנו מול הרשויות. הן ליוו אותנו בסבלנות אין קץ במשך שנה וחצי .בזכות המקצועיות שלהן התביעה הוגשה כמו שצריך אך לצערנו נדחתה פעמיים.

גם כשאנחנו כבר הרמנו ידיים, הן לא וויתרו והמשיכו להילחם כל הדרך. עד לסיום המוצלח והאישור של התביעה. אנחנו כבר לא האמנו, אבל הם עדיין תמכו ודחפו.

חשוב לציין, שאילולא מקום משלי הייתה בתמונה, לא היינו מצליחים לעבור את מסכת העינויים של הביטוח הלאומי.

בהזדמנות זו חשוב לנו להדגיש שבניגוד לגופים אחרים שניתן למצוא בארץ למטרה זו, מקום משלי זה משהו אחר לגמרי. שם באמת אכפת להם ממי שעומד מאחורי הפניה ולא רק הכסף שהוא אמור לזכות זה הדבר החשוב.

לכן אנחנו רוצים להמליץ בחום רב, לכל מי שמצוי במסלול התנגשות מול הביטוח הלאומי (וכל מי שמגיש תביעה נמצא במסלול כזה!) להיעזר במקום משלי. אם יש מישהו שבאמת יעזור לכם, זה מקום משלי!!!

סיוע בהגשת תביעת נכות לביטוח לאומי

הגענו ל"מקום משלי" בעקבות המלצה של חברה. לא התאכזבנו, קיבלנו טיפול מדהים ויעיל. זכינו בתביעה לביטוח לאומי שזה לא מובן מאליו. תודה על עבודתכן הנאמנה.

משפ' כתרי

Call Now Button